Slavnostní bohoslužbu k 23.výročí posvěcení kostela svaté Rodiny Nazaretské celebroval odcházející P. ThDr. Hubert WÓJCIK. Foto &LV

Název

Poděkování panu faráři P. ThDr. Hubertu Wójcikovi.
Po dvaceti dvou letech odchází z luhačovské a pozlovské farnosti P. ThDr. Hubert Wojcik. Nedokážu vyjmenovat všechno, co pro nás otec Hubert udělal, ale alespoň něco bych rád zmínil. Kromě povinností souvisejících s pastorací, organizoval a podílel se na dobudování kostela svaté Rodiny, opravě zámecké kaple, kaplí na vesnicích spadajících do luhačovské a pozlovské farnosti, například výměně vitráží v kapli v Řetechově, rekonstrukci kaple Panny Marie u Augustiniánského domu i na odlití zvonů do kaplí – Augustiniánky a Alžbětinky (kaple sv. Alžběty u kolonády). Nechal zhotovit sochu sv. Rodiny u zdejšího kostela a zajistil mnoho dalších oprav zdejších církevních památek, křížů a Božích muk. V pozlovské farnosti zmíním např. opravu staré a postavení nové části fary, realizaci nového obětního stolu, vytápění, dlažbu a nové lavice v kostele sv. Martina. Otec Hubert se také velkou mírou podílel na vybudování kapličky na Podhradí. Za jeho působení vznikla Charita Luhačovice, která je zde již 15 let. Vážený otče Huberte, děkujeme Vám za vše, co jste pro Luhačovice dokázal udělat. Jsme Vám vděčni, že zde máme charitu, bez které si již nedokážeme poskytování sociálních služeb představit. Díky za slavnosti Otevírání pramenů, slavnost Těla a Krve Páně, fatimské pobožnosti, Živý betlém, připomínku poslední večeře na Zelený čtvrtek s vlastnoručně vychovaným beránkem, za umožnění a pořádání koncertů v kostele. Děkujeme za všechny pokřtěné, sezdané, prvokomunikanty a biřmované. I za to, že jste svým lidským přístupem pomáhal lidem překonávat těžké období jejich života a za ty, které jste doprovázel na konci jejich života. V období pandemie jste denními přenosy bohoslužeb a modliteb růžence a korunky Božího milosrdenství mnoha lidem pomohl i s otcem Martinem Rumíškem Mgr. lépe snášet tuto náročnou situaci. A v neposlední řadě děkujeme i za velmi dobrou spolupráci s městem a za vše, co se Vám povedlo v Luhačovicích dokázat. Přejeme Vám hodně sil a Božího požehnání ve Vašem novém působišti.
Za všechny Luhačovjany a jménem města Luhačovice a farností Luhačovice a Pozlovice Jiří Šůstek, místostarosta

Také se loučíme po třech letech s kaplanem otcem Martinem Rumíškem. Milý otče Martine, děkujeme za Vaše působení v naší farnosti, za Vaši klidnou povahu, krásné promluvy a celou pastoraci a také za děti a nemocné, které jste navštěvoval. Přejeme Vám, ať se Vám v dalších farnostech líbí a mají Vás tam rádi aspoň tak jak my. Luhačovská a pozlovská farnost

Období

• 85 fotek
  • 0 se líbí

Fototechnika

Canon PowerShot S5 IS

Nahlásit album
V májové AKCI nyní máte fotoknihy s 25% a větší vyvolané fotky, vč. všech plakátů s 27% slevou. Neváhejte slevy využít. A nově nemusíte zadávat žádný kód. Slevu na produkty v akci získáte automaticky. Akce platí do 5. 5. 2024
Získat slevu

Vytvořte si fotodárky

Z alb a fotek na Rajčeti nebo i z disku počítače si můžete snadno a rychle vytvořit různé fotodárky pro sebe nebo své přátele.

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu
Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
Komentáře Přidat